Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google +1 Sisteminin Evrensel Mantığı Nedir?
#1
Google +1 Sisteminin Evrensel Mantığı Nedir?

Sistemin temel mantığını tek kelime ile özetleyecek olursak "Evrensel Sık Kullanılan Linklerim yada Benim Hoşuma Giden Sayfalar" sizin google + uygulaması kullanan bir sitenin ve o sitedeki google + ya bir tık attığınızda sizin profil sayfanızda çıkan link siteye yararı oluyor.Her zaman her yerden ulaşabilmenizi sağlıyor o bilgisayarda google hesabınızda giriş yaptığınızda ve sizin imleme yaptığınız linkleri.
ayrıca eğer siz isterseniz google buzz listesinizdeki arkadaşlarınıza +1 yaptığınız sayfaları paylaşmanıza yarıyor yani google'a göre sizi sosyalleştiriyor.


Şunu söleyim bu google + sizin googledeki sıralamazında zerre kadar faydası olmaz.
Örneğin, evinizdeki bilgisayardan Google'de arama yaparak jquery ile ilgili bir fonskiyon açıklaması sayfasına geldiniz.Bu sayfayı beğendiniz ve bunu +1 imlemesini yaptınız. 5 ay sonra farkı bir bilgisayarda yine aynı jquery fonskiyonunda arama yaptığınızda google size diyorki;
Daha önce jquery ile ilgili hoşunuza giden bir sayfa vardı onu sana hatırlayayım isterseniz diyor ve 5 ay önceki imleme yaptığınız siteyi size hatırlatıyor.Ayrıca bu sayede sadece bir kullanıcı için kendin için googlede üst sırada gösteriyor.Sadece size özel oluyor toplumda gene aynı oluyor.

Bu sebele +1 dostluğu yapmak Google sıralamanıza hiç ama hi fayda sağlamaz. Google hesabı ile giriş yapan bir ziyaretçi verilen hizmettir.
Ara
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar:
1 Ziyaretçi


Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping