Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google teknoloji,dunyasinin buyuk yeniligini acikladi
#1
Eğer şifrelerinizi sıkça unutan biriyseniz...

Google’ın geçtiğimiz yıl 12,5 milyar dolara satın aldığı Amerikan telekomünikasyon devi Motorola, teknoloji dünyasına sunmayı planladığı büyük yeniliği açıkladı. Motorola’nın yeni planları arasında şifrelerinizi içeren dövme ve kapsüller yapmak var.

Eğer şifrelerinizi sıkça unutan biriyseniz, yakın gelecekte kolunuzun üzerindeki dövmenizi okutup bu dertten kurtulabileceksiniz.

AllThingsD sitesinin geçtiğimiz hafta düzenlediği ‘D11’ konferansında açıklamalarda bulunan Motorola yetkilisi Regina Dugan, ‘kimlik doğrulamayı kusursuz hale getirebilecek dövme ve kapsül yapmak istediklerini’ açıkladı.

Elektronik dövmeler ve hazmedilebilir kapsüller, geçmişte başka şirketler tarafından geliştirilmek istenen bir teknoloji. Motorola, kimlik doğrulamak için bu yöntemleri kullanabilecek cihazları gerçeğe dönüştürmek istiyor.

Motorola Gelişmiş Teknolojiler ve Projeler Başkan Yardımcısı Regina Dugan, “Şu ana kadar giyilebilir cihazlarda çok gelişme kaydettik, ama hala çözemediğimiz önemli sorunlar var” açıklamasını yaptı.

Dugan, ‘en büyük problemin sert elektronik aletler ve yumuşak, esnek insanlar arasındaki mekanik uyumsuzluk olabileceğini’ söyledi.

TELEFONUNUZUN ŞİFRESİNİ TAŞIYACAK

Huffingtonpost’un haberine göre, bir hafta süreyle kullanılabilecek dövmeler, ‘deri üzerindeki ikinci bir deri gibi duran’ ve tıbbı ölçümler yapan elektronik sensör geliştirmesiyle bilinen MC10 şirketi tarafından geliştirilecek.

Dövmeler, sahip olacakları alıcı ve antenler sayesine akıllı telefonlar veya bilgisayarlar için şifre görevi görecek.

Motorola, görünür bir dövme istemeyenlere ise “vitamin kimlik doğrulayıcı” üretmeyi planlıyor. Kullanıcılar, günlük alınan bir kapsülü mide asidi ile aktive edebilecek ve gerekli sinyalleri yayacak.


Dugan, kapsülün medikal uygulamalar için üretildiğini ve Yiyecek ve İlaç İdaresi tarafından onaylandığını söyledi. Motorola CEO’su Dennis Woodside da ürünün test edildiğini ve akıllı telefonlarda kimlik doğrulamayı başardığını belirtti. Buna rağmen, Woodside cihazın yakın zamanda piyasaya sürülmeyeceğini de ekledi.

Dugan, “Genel olarak, vücudunuz kimlik tanımlayıcınız olacak” derken, ‘Google’ın, kullanıcıların her yaptığını bilip bilmeyeceği sorusuna’ da ‘Sadece kapsülün açık olup olmayacağını bilecekler...
Ara
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar:
1 Ziyaretçi


Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping