Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EMC Forum 2013, Ankara’da Gerçekleşti
#1
'Dönüşüme Liderlik Edin' temasıyla bu yıl yedincisi düzenlenen EMC Forum, başkent Ankara’da kamu kurumlarında büyük veri kavramını ele aldı. İşte detaylar...
04/12/2013 15:27
EMC’nin bu yıl yedincisini düzenlediği EMC Forum etkinliği, 4 Aralık Çarşamba günü, başkent Ankara’da gerçekleştirildi. T.C. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katılımı ile gerçekleştirilen EMC Forum; Bulut ve Büyük Veri konuları çerçevesinde, 'Dönüşüme Liderlik Edin' temasına odaklandı. Forum’un açılış konuşmasını, EMC’nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgeleri Operasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jason Capitel üstlendi.Şirketlerin %50’si, Büyük Veri Analitiği Teknolojisinin Bir Sonucu Olarak Rekabet Avantajı Sağladı
170 tepe yöneticinin katılımı ile gerçekleşen EMC Büyük Veri araştırmasında; Türkiye’deki şirketlerin %84’ü işletmelerindeki karar verme mekanizmalarının Büyük Veri’yi daha etkin kullanarak geliştirilebileceğini söylerken, %50’si işletmelerindeki üst düzey yöneticilerinin Büyük Veri’den elde edilen bulguların işle ilgili kararlarda önemli bir etkisi olacağına inandığını ifade etti.
Araştırmaya katılanların %50’si, Büyük Veri analitiği teknolojisinin bir sonucu olarak bir rekabet avantajı sağladıklarını ve %81’i de aynı araçları kullanan sektörlerin başarılı olacağına inandığını ifade etti. Katılanların %77’si Büyük Veri teknolojisinin siber saldırıları tanımlama ve bu saldırılara karşı korunmada çok önemli bir unsur olacağı konusunda hemfikir oldu. Bu önemli bir oran zira Türkiye’deki araştırmaya katılanların %62’si bu teknoloji sayesinde ihtiyaç duyduklarında tüm verilerini tamamen kurtarabileceklerinden emin.
Ancak araştırma, katılan şirketlerin %11’inin Büyük Veri teknolojisini sistemlerine kurmakla ilgili şu an için kesinleşmiş bir planları bulunmadığını ortaya koyuyor. İşle ilgili karar verme sürecinde en önemli faktör %63’lük bir oranla bütçe olarak ifade edilse de, Büyük Veri’nin benimsenmesinin önündeki engel olarak en yaygın sayılan sebep (%46) faaliyet alanlarının Büyük Veri konusuyla ilgisinin az olması.

emc-forum-4-aralik1386163427.jpg


Şirketlerin %68’i, Önümüzdeki Üç Yıl İçinde Çalışanlarının, Mevcut Bilgi Ve Becerileriyle BT’deki Yeniliklere Ayak Uydurmada Zorlanacağına İnanıyor
Şirketler, BT dönüşümünü teşvik eden işle ilgili önceliklerin en yaygın unsurların süreç verimliliği/operasyonel verimlilik (%67) ve gelişmiş veri yönetimi ve analizi/analitiği (%42) olduğunu belirtti. Araştırmaya katılanların %81’i işletmelerinin teknolojiye yatırımı hedeflerine ulaşmada stratejik bir yöntem olarak gördüğünü ifade etti. %68’i ise, önümüzdeki üç yıl içinde çalışanların mevcut bilgi ve becerileriyle BT’deki yeniliklere ayak uydurmada zorlanacağına inandığını söyledi.
Araştırmaya katılanların %64’ü şirketlerinin işle ilgili öncelikleri başarılı bir şekilde yerine getirecek uygun düzeyde bilgi ve beceriye sahip olduklarına inandıklarını belirtirken, %47’si işle ilgili önceliklerle başa çıkmanın önündeki en büyük engelin kültürel engeller olduğu konusunda hemfikir oldu.
Ara
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar:
1 Ziyaretçi


Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping