Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Startup Delayer 3.0.354 Download Full Türkçe İndir Yükle Kur
#1
Startup Delayer, Windows açılışında çalışan yazılımları yönetmeye yarayan bir yazılımdır. Bilindiği üzere Windows işletim sisteminin başlangıcı sırasından kendiliğinden açılan ve çalışmaya başlayan birçok yazılım olur. Bunların birçoğu yararımıza olduğu gibi bazıları ise sistem performansımızı ve güvenliğimizi olumsuz yönde etkiler.

Windows başlangıcında kendiliğinden açılan yazılımlar eğer fazla sayıda olursa Windows'un açılması uzun sürer, bu sürenin uzun olması kullanıcıları rahatsız ettiği gibi bazan oldukça fazla vakit kaybına yol açar. O nedenle kendiliğinden açılan yazılımların en az sayıda olması bizim için her zaman iyidir. Açılışta mutlaka başlamasını istemediğimiz yazılımları bu alandan kaldırmamız Windows'un açılışını oldukça hızlandıracaktır.

Güvenlik açısından risk boyutu ise şöyledir; bazı zararlılar özellikle truva atları ve rootkit'ler sistem başlangıcına yerleşerek her Windows açılışında çalışır. Bizler de bunun farkında olamayabiliriz. Buraya yerleşen bu zararlı uygulamalar sistemimize birçok hasara yol açar.

Yukarıda sayılan iki temel nedenden dolayı bu alanı denetleyip gereksiz olan ve riskli gördüğünüz başlangıç uygulamalarını bu yazılımla kaldırabilirsiniz. Tabi bunu yapmadan önce uygulamanın adını Google üzerinden aratıp güvenli mi güvensiz mi, gerekli mi gereksiz mi bakmanızda fayda vardır. Gerekli bir uygulamayı kaldırmanız sisteminizde daha farklı sorunlar oluşmasına neden olabilir. Bu küçük boyutlu araçla Windows açılışındaki uygulamalar üzerinde düzenlemeler yapabilmeniz çok kolay.Download ; Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
Ara
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar:
1 Ziyaretçi


Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping