Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Satmak İçin İzin Alınacak
#1
Google, dünyanın merakla beklediği en son teknoloji gözlüklerini yakın zamanda piyasaya sunacak.

[Resim: _29430bd74c8b068b56354e6356c0d9923.jpg]

Deneme aşamasında olan Google Glass ile çekilen ilk fotoğraf ve videolar internette belirmeye başlarken, Google, en yeni ürününde reklama yer vermeyeceğini açıkladı. Google, hizmet kullanım şartlarında ürününü satmaya ve kiralamaya karşı da ciddi bir uyarı ekledi.

Google, giyilebilir akıllı cihazların öncüsü olacak Google Glass gözlükleri için cesur bir karar aldı. Şirket, gözlüklerde kullanılacak uygulamalarda reklamlara yer verilmeyeceğini, böylece reklamların kullanıcı tecrübesini etkilemesine izin verilmeyeceğini belirtti.

GottaBeMobile sitesinin haberine göre, Google yetkilisi Timothy Jordan, ‘kullanıcıların gözlükleri ihtiyaçları oldukları zaman kullanacaklarını, kullanmak istemedikleri zaman da araya istemedikleri faktörlerin girmeyeceğini’ belirtti.

Google, 1.500 dolardan satılacağı düşünülen gözlüğüne tüketicileri çekmek için reklamdan bağımsız bir yaklaşım seçerken, gözlüğün perakendeciler tarafından satılmaya başlanmasıyla daha da ucuzlayacağını ifade etti.

GottabeMobile, Google Glass uygulamalarında reklam yer almayacağının yanı sıra, geliştiricilerin indirilecek uygulamaları için ücret almayabileceğini de belirtti.

TECRÜBE LİMİTİ KISITLI
Google, 5 megapiksel kameraya ve 720p video çekim özelliğine sahip olan Google Glass’ın geliştirilmesi aşamasında uygulama geliştiricilere olan erişimi kısıtlıyor.

Sadece şifreli sunucular üzerinden erişimi yapılan üçüncü parti uygulamalar, kötü amaçlı yazılımlara izin vermemek ve Google Glass’ın bir günlük batarya ömrünü hızla tüketmemek için kısıtlanıyor.

Google’ın ileride Glass için özel bir uygulama platformu açabileceği ihtimaller arasında. Kullanıcı tecrübesi arttıkça, Google’ın kullanıcıya özel reklam sunmaya başlaması da ileride beklenebilir.

SATMAK YASAK

Google, teknoloji dünyasında bir ilk olacak gözlüklerinin kullanımı konusunda son derece hassas. Şirket, hazırladığı hizmet kullanım şartlarında gözlüklerin satılması, kiralanması ve takas edilmesi için izin alınması gerektiğini belirtti.

Wired’ın haberine göre, hizmet kullanım şartlarındaki açıklama şöyle: “Ürünü yeniden satamaz, kiralayamaz veya bir başkasına veremezsiniz. Eğer bu işlemleri Google’ın izni olmadan yaparsanız, Google cihazı devre dışı bırakma hakkını elde eder ve size veya ürünü verdiğiniz kişiye geri ödeme yapılmaz, ürün desteği ve garantisi verilmez.”

Tüm gelişmeler, Google Glass’ın tüketicilerle buluşmadan önce büyük bir hazırlık döneminden geçtiğini gösterirken, gelecek ay şirketin düzenleyeceği I/O konferansında çok daha fazla bilgi sunulması bekleniyor.

TeknolojiSeninle.com
Ara
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar:
1 Ziyaretçi


Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping