Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Backlinkin Seo İçin Önemi
#1
Backlink bir web sitesi için olmazsa olmazlardandır. Backlink bir web sitesinin popülerliğini belirler. Bir web sitesi diğer siteler tarafından ne kadar öneriliyorsa bu web sitesi kalitelidir.Backlink’in katkı sağladığı diğer bir sistemse Google’nin algoritmalarından biri olan Pagerank sistemidir. Pagerank Google’nin sitenize verdiği değeri göstermektedir. Web siteleriniz 10 puan üzerinden değerlendirilir.Google için bir web sitesi diğer siteler tarafından ne kadar fazla kaliteli Backlink alıyorsa o kadar kalitelidir. Ama Backlink alırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır;
1-)Google’nin banladığı sitelerden Backlink alırsanız size bir faydası olmayacaktır.
2-)Link çöplüğüne dönmüş sitelerden Backlink alırsanız Google bu Backlinkleri sevmediği için sitenize pek fazla bir katkısı olmayacaktır. Mesela link çıkışı fazla olan toplistlerden Backlink almanızın size pek fazla katkısı olmayacaktır.
3-)Bazı web siteleri gizli Backlink vermektedir. Bu tip sitelerden alacağınız Backlinklerinde size katkısı olmayacaktır.
4-)Backlink alımını bir günde kesinlikle yapmayın.Bu işlemi belli süreçlere bölün.
Bunların dışında kaliteli Backlink almak istiyorsanız ;
1-)İçeriğinizle alakalı sitelerden Backlink almaya çalışın.Bu işlem biraz zordur ama başardığınızda emin olun size katkısı çok fazla olacaktır.
2-)Kaliteli dizinlere kayıt olmaya çalışın. (örn: DMOZ)
3-)Sosyal sitelerden link almaya çalışın.(örn: Facebook,Twitter)
4-)Kaliteli forumlarda veya bloglarda yazılar yazarak bu sitelerden Backlink almaya çalışın bu web sitelerinden alacağınız Backlinklerin siteniz için önemi oldukça yüksektir.
5-)Pagerank değerleri yüksek sitelerden alacağınız Backlinkler, sitenizin Pagerank değerini arttırmanızda size yardımcı olacaktır.
Bu yazdıklarımı uzun vade de hayata geçirirseniz emin olun hem arama motorlarında yükselirsiniz hemde sitenize bol ziyaretçi gelir.
İyi günler . .
Ara
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar:
1 Ziyaretçi


Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping