Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SandBox Nedir Nasıl Çıkılır
#1
Google Sandbox, Google tarafıdnan yeni web sitelerine uyguladığı bir neyi filtreleme sistemidir bu filtrelemenin bir sonucu olarak söz konusu site, içeriğinide en önemli anahtar kelimeler için yapılan aralamarda dahi, sonuçlarda geri kalır veya bütün indexleri yavaş yavaş silinir.Bir site çok iyi index, pr değeri veya çok sağlam bağlantılara sahip olsa dahi sandboxa yakalanabilir.

Google, site içeriklerinde ve arama sonuçlarının değerlendirmesi için kullandığı algoritmalar hakkında geniş bilgi vermediği için sandbox filtresinin nasıl çalıştığı yada gerçekte var olup olmadığı hakkında resmi bir bilgisi yoktur açıklanmamıştır.
Ama sistemin yeni websiteleri için bir deneme süresi gibi çalıştığı düşünülmektedir.Bunun amacı ise spam olarak googlede üst sıralara çıkmaya çalışan forum sitelerini engellemektir.
Tahmin edersiniz ki eğer siteniz Google tarafından yasaklanmışsa içeriğini yeni bir alan adına kaydırmanız çok da uzun sürmez. Aynı gün içinde alınmış bir alan adı altında birden bire oluşturulmuş yüzlerce sayfalık içerik ve para karşılığı kolaylıkla elde edilebilen yönlendirilirmiş bağlantılar da dolaysı ile Google tarafından güvenilir olarak kabul edilmemektedir.
Google tarafından arama sonuçları değerlendirilirken önemli kriterlerden birisinin de içeriğinin web üzerinde yaşı olduğu düşünülünce bu tür bir filtreleme yapıyor olmaları şaşırtıcı değiştidr.Sandbox'ta kalma süresinin 3 ay ile 6 ay arasında değiştiği varsayılmaktatır.
Ara
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar:
1 Ziyaretçi


Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping