Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Hit Artırmanın Yolları
#1
Googlede hit attırma yolları nelerdir,googlede hit nasıl arttırılır, googlede kelimelerde nasıl çıkarım

Merhabalar, şimdi sizlere googlede nasıl hit arttırılır diye bir arama yapsanız size hemen hemen aynı makaleler çıkar oysa makaleleri yazan arkadaşların hesap etmedikleri bir çok şeyler var onlardan bir taneside aynı makaleyi bir sürü forum sitelerinin alıntı yapmalarıdır ve bütün sitelerin kullandığı scriptler aynı değildir bu yüzden google scripte göre hareket ediyor yani içeriğe ve scripte bakıyor bu yüzden diğer siteler index alıyor.Öncelikle arkadaşlar sitenizin hitini arttırmanın temel öğelerini sonra detaylarını anlatmaya geçelim.
Temel öğelerimiz şunlardır arkadaşlar;
Sitenizin bütün ayarlarını, eklentilerini tamamı ile kurmanız gerekmektedir.Kendi sitenize bir ziyaretçi olarak girin bakın neler eksik yada yaptığınız bir eklentisi bozuk veya çalıştığını anlamak için kendinize yeni user açıp bakabilirsiniz.Kırık resim kullandığınız temaları düzenleyin ve alıntı tema değil kendinize özgü tema yapın.Ve en önemli şey sitenizi hemen googleye kayıt edin ve google webmaster tools'a kayıt edip onaylayın.Forumun indexlerde sıralamaya girmesi 1 haftayı veya 3 4 günü bulabilir buda sitenize kurulu olan scripte göre değişebilir.Ve bunları yaptıkdan sonra sitenize örümcekler gelmeye başlayacak ve indexlemelerde başlayacaktır.
2. Site tasarımı; yukarda anlattığım gibi arkadaşlar kendize özgü kendi zevkinize ve google zevkine uyan tarz temaları yapın yaptığınızda paylaşmayın kullandığınız temayı googleden göz geçirin google ne tür temaları seviyor diye ve temayı yapıp foruma yükledikden sonra temadan grafikden anlayan arkadaşlarıza tema hakkında görüşlerini alın.Çünkü eğer ziyaretçinin siteyi girip çıkmaması için görünüm tema önemlidir.
Sitenize kayıt olmak isteyen ziyaretçiler herhangir bir sorun veya bir yerde takıldılarmı?Evet onları birer birer çözmeye çalışalım ben kendi adıma söleyim ziyaretçiler e-mail onayını hiç sevmezler ilk başta bunu kaldırın daha sonra güvenlik kodunu biraz daha kolay yapabilirsiniz uzun capslar insanı bunaltırlar.
Site Hızı;Evet arkadaşlar konumuz içinde en önemli bir konu site hızıdır sitemizin hızlı olmasına dikkat edelim eğer yavaş bir sitemiz var ise ziyaretçi girer ve yavaş olduğunu görür çıkar ona dikkat edin lütfen.

ÖNEMLİ OLAN HUSUS ZIYARETÇİNİN SİTEYE GELMESİ DEĞİL GELEN ZİYARETÇİYİ SİTEDE TUTABİLMEKTİR.

Arkadaşlar sitemizin google hit arttırma yollarından biride SABIR'dır İlk başta sabırlı olun herşey sabırda başlar.

Şimdi sitenizin konuları indexlemeye başlaması için önemli hususları paylaşım;

*Yenir bir site açtınız ve içerikleriniz hazır ve konu açmaya başlayacaksınız, Öncelikle şunu söleyim hiç boşuna kafanı ağırtma zamanını boşa harcama çünkü açtığın o konuyu sadece sen okursun
*Sitezine konu açarken konuları tek tek kendiniz açın gerçekten size okadar çok yararı olucakki.
*Siteniz için "Hakkımda" diye bir sayfanız olsun ve içinde sizin veya siteniz hakkında bilgileri paylaşın.
*Yeni açtığınız sitelerde kesinlikle link takası banner takası yapmayın google gözünden düşersiniz ve googlede index alması için çok uğraşmanız gerekir en fazla 3 ay geçmesi gerekiyor.Ve ziyaretçi bunlardan bunalıp kesinlikle kaçıcaktır.
*Bir kaç siteyi gezin ordaki konulara bakın ilginizi çeken konuları okuyun ve sitenizde kendi yorumunuz ile paylaşın.
*Sitenizde başarılı olmak için azimli olun ve beyninize şunu yerleştirin "Başaracağım" kelimesini eğer yerleştiremiyorsanız boşa aldınız domaini
*Eğer sitenize ziyaretçi gelmiyorsa bunu bilinki bişilik vardır.Bunun üzerinde araştırma yapın ve ne olursa olsun düzeltin.

BAKIN, EMEK VERİN..EMEĞİNİZ HİÇ BİR ZAMAN KARŞILIKSIZ KALMAZ!.. VE MUTLAKA DÜRÜST OLUN!.

Wordpress Kullanıyorsanız
Sitenizi yeni açtınız, WordPress kurdunuz. WordPress’in diğer sitelerden farklı olan avantajı, arama motorları tarafından çok sevilmesidir. Ve sitenize bir şey yazdığınızda anında indexlenme gibi bir avantajınız var. Bu avantajı değerlendirin, sitenize güncel konular ekleyin. Mesela; televizyonda bir haber izlediniz, hemen o haberle ilgili düşüncelerinizi belirten bir yazı yazınız. Google ve diğer arama motorları örümcekleri anında indexleyecektir. Bu indexleme neticesinde sitenize en azından bir kaç kişi gelecektir.
WordPress kullanıyorsanız temanızı iyi seçin.Nitekim WordPress temaları her geçen gün çoğalmakta ve gelişmektedir.Ziyaretçilerinizin gözüne hitab eden temalar seçin. Sitenizin sağına soluna reklam kodları eklemeyin. Eğer yeni bir siteyseniz, hemen reklam yayınlamaktan kaçının. Çünkü, zaten hitiniz az ve gelen ziyaretçi olmayan içeriklerin içinde reklamlardan boğulur, kaçar gider ve bir daha da gelmez. WordPress kullanıyorsanız son sürüm kullanmayı ihmal etmeyin. Hemen indexlenme gibi bir ajantajınız var ve bu avantajı zekanızı kullanarak iyi değerlendirin.


vBulletin Kullanıyorsanız
vBulletin, bugün forumların şahı olmuş durumundadır. Açık söylemek gerekirse arama motorları vBulletin'i sevmez çünkü forum scriptlerinin lideri olduğu için diğer scriptlerine yer vermediği içindir arkadşlar ben size şunu söleyim eğer hit forumu yapacaksanız kimsenin bilmediği scriptleri kurun öğrenin.


SMF ve Diğerleri
SMF ve diğer scriptlerin kullanımı çok gıcıktır. Sitenize gelen ziyaretçiler bir an önce aradığı şeyi bulup gitmek isteyecektir. Çünkü, diğer scriptlerin kullanımından tutunda görünümüne kadar her şeyi insanı canından bezdirecek durumdadır.


Size, şöyle küçük bir örnekle açıklayayım:

Semt pazarında bir tezgahınız var, ve siz domates satıyorsunuz. Sizin gibi bir çok tezgah var ve bu tezgahların içinde domates satanlar var. Semt pazarının başında bir danışman var. Pazara gelen müşteriler pazara girmeden önce danışmana sorarlar:
- Ben domates alacağım, bana en iyi domatesi veren tezgahı gösterir misiniz?
Danışman:
- Şurdaki, ilk sırada olan tezgahı öneririm, ondan sonra da karşısındaki tezgahı.
Burada mantığı çalıştırılarım. Semt pazarı bizim sanal alem olsun.. Domates tezgahı ise bizim web sitemiz olsun.. Pazarın başındaki danışman da Google olsun.
Yani; ziyaretçi bir şey aradığı zaman Google’ye sorar, Google en iyi tezgahı gösterir. Danışmanın, yai Google’nin bizim tezgahı göstermesi için ne yapmamız lazım; tezgahımızın temiz olması, düzenli olması ve ürünlerimizin kaliteli olması.. Bu durumda; web sitemizin güzel olması, göze hitab etmei ve içeriğimizin özgün, kaliteli olması gerekmektedir.
Google her zaman bas bas bağırıyor, diyor ki;
- Arkadaşım! Web siten insanlara yararlı olsun, temiz olsun, güzel olsun. Web siteni bana göster (tanıt) ben beğenirsem sana ziyaretçi yollarım..
Mantık çok basit..

Biz Türk webmasterler olarak (bunların içinde ben yokum, olanlar için söylüyorum) ; aklımız fikrimiz hile yapmakta, daha fazla kazanmakta. Yok hacker olacam, yok bot besleyecem vs gibi boş şeylerle uğraşacağımıza, bir eklenti yapsak veya türkçeleştirsek, yine bir tema yapsak veya türkçeleştirsek bir program geliştirsek, forumlarda bir birimize yardımcı olsak; inanın ki Google her zaman bizi değerli kılacaktır.
Bakınız, adsense reklamlarında Türkiye kazançlarında gözle görülür bir düşüş var. Neden Türkçe siteler az kazandırıyor da, İngilizce siteler çok kazandırıyor?


Hatayı Google’de değil, kendimiz de arayalım.

Google kötü bir şirket değil, iyi kalplidir. Kimsenin zararını ve kötülüğünü istemez. Ama adamları da zorlamayalım..
Ara
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar:
2 Ziyaretçi


Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping