Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2014’te 10 milyon iWatch satılabilir!
#1
Samsung’un akıllı saati Galaxy Gear’ı sunmasının ardından akıllı saat çalışmalarını hızlandırdığı öne sürülen Apple, 2014’e iWatch ile damga vurabilir. Analistler, Apple’ın gelecek yıl 10 milyon akıllı saat satabileceğini belirtti.Apple, giyilebilir teknolojilerin hızla hayatımıza dahil olacağı 2014’te akıllı saati iWatch ile para basabilir. Piper Jaffray yatırım bankasının analisyi Gene Munster, hazırladığı raporda 2014’te 10 iWatch satışlarının 10 milyona ulaşabileceğini, Apple’ın böylece 2.5 milyar dolar gelir ve 750 milyon dolar kar sağlayabileceğini belirtti.

22 Ekim’de yeni iPad modellerini tanıtması beklenen Apple’ın hisseleri, hafta başında yüzde 1.7 daha değer kazanarak yükselişini sürdürdü ve 491.27 dolara ulaştı.

Munster, hazırladığı raporda 799 ABD’li tüketiciyi kapsayan bir anket yaptı. Munster, katılımcılara 350 dolar fiyat biçilen ve sadece iPhone ile kullanılabilen iWatch’u alıp almayacaklarını sordu. Katılımcıların yüzde 12’si, iWatch’u alacaklarını belirtirken, geri kalanı reddetti veya kesin bir cevap vermedi.

İLK YIL İÇİN İYİ BİR BAŞLANGIÇ

Dünya genelindeki Apple kullanıcılarının yüzde 2 ila 4’ünün iWatch alacağını öngören Munster, buradan yola çıkarak istatistikler belirledi:

iPhone kullanıcı tabanını 293 milyon olarak değerlendiren Munster, ilk yıl 5-10 milyon iWatch satışı yapılabileceğini öngördü. Bu rakamın ortalaması olarak 7.5 milyon satış rakamı ele alındığında, 350 dolardan satılacak akıllı saatler yüzde 30 brüt kar marjıyla 2.6 milyar dolar gelir ve 790 milyon dolar kar sağlayabilir.

Bu miktar, Apple’ın yıllık gelir ve karının sadece yüzde 1’ine denk geliyor. Yine de Wall Street analistlerinin Apple’dan beklentisi yüksek.
Ara
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar:
1 Ziyaretçi


Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping