Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asus Zenpower Detaylı İnceleme
#1
Tayvan merkezli teknoloji devi Asus,  geçtiğimiz günlerde, Asus E-Shop online alış veriş mağazasını tüm dünyada kullanıma sundu. Asus e-Shop lansman ürünü ise Asus’un bu yıl başında duyurusunu yaptığı ZenPower taşınabilir şarj cihazı oldu.
Akıllı telefonlar hızla yaygınlaşıyor. Dünyada akıllı telefonların,  özellikli telefonlara karşı penetrasyonu %60 düzeyine yaklaştı. Bu hızlı gelişim beraberinde bir çok yeni teknoloji ve özellik getirse de değişmeyen tek şey akıllı telefonların “batarya sorunu” oldu malesef.
Değişen ve gelişen tüm teknolojiye rağmen yeni özelliklerin ortaya çıkardığı ekstra enerji ihtiyacı sebebi ile akıllı telefon bataryaları çoğu zaman bir gün, bazı ekstra cihazlarda ise iki güne kadar kullanım imkanı sunuyor. Akıllı telefon bataryalarındaki bu durum ortaya yeni bir sektör çıkardı desek abartmış sayılmayız. Powerbank ya da taşınabilir şarj cihazları artık çoğu kullanıcı için bir ihtiyaç halini aldı.
Geçtiğimiz yıldan itibaren akıllı telefon ve tablet modelleri ile mobil sektörde ağırlığını hissettirmeye başlayan Asus da ZenPower taşınabilir şarj cihazı ile oldukça iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.
Tasarım
Asus Zenpower“kredi kartı boyutunda” sloganı taşıyan, minimalist bir ambalajda geliyor. Reel olarak kredi kartı boyutlarında olmasa da taşınabilirlik açısından ideal en boy oranına sahip. Rakiplerinin kullandığı kare formlu tasarımın tersine Asus, kredi kartına yakın, en boy oranına sahip. Fakat kalınlık olarak neredeyse iki akıllı telefon kalınlığında. Bunda 10050 mAh kapasiteye sahip bataryanın etkisi tartışılmaz.
[img=600x0]http://www.maxicep.com/resim/zenpower-10050-mah-600x289.jpg[/img]
Asus Zenpower, yekpare alüminyum gövdeye sahip. Uzun kenarlardaki yuvarlatılmış çizgiler, kısa kenarlarda keskin köşelerle buluşuyor. Zenpower’ın alt yüzeyinde sadece ürünün bazı teknik detaylarının yer aldığı yazılar ve ZenPower logosu bulunuyor. Zenpower’ın üst tarafını ise olayın bittiği yer olarak adlandırabiliriz.
Zenpower’ın üst kısmında, dört adet led ışıktan oluşan şarj durumu göstergesi bulunuyor. Bir adet USB ve bir adet Micro Usb soketi bulunan üst tarafta yuvarlak daire şeklinde tasarlanmış açma ve kapama için güç düğmesi bulunuyor.
Özellikler
Asus Zenpower’ın ilk dikkat çeken özelliği, batarya kapasitesi oluyor. 10050 mAh kapasiteye sahip Zenpower ile 3.000 mAh kapasiteye sahip üst seviye bir akıllı telefonu “en az iki kere”tam olarak şarj edebiliyorsunuz.
Asus Zenpower, yaptığımız testlerde şarj olma süresi olarak 10050 mAh kapasite için makul bir sürede %100 şarj doluluk oranına ulaştı. ZenPower taşınabilir şarj cihazımızı, tamamen deşarj ettikten sonra şarja taktık ve toplam 6 saat 10 dakikada, şarjı %100 doluluk oranına ulaştı. Bu süre Zenpower’ı şarj ettiğiniz şarj adaptörüne göre değişiklik gösterebilir.
[img=600x0]http://www.maxicep.com/resim/asus-zenpower_Lumia-930-600x450.jpg[/img]
Zenpower’ı Android işletim sistemli ve 3000 mAh bataryaya sahip Sony Xperia Z1 ve Windows Phone işletim sistemli 2420 mAh batarya kapasitesi bulunan Nokia Lumia 930 cihazları üzerinde test ettik. Her iki cihazı da sıfır şarj ile şarj etmeye başladığımız Zenpower, Lumia 930’u 2 saat 50 dakikada tam kapasiteye ulaştırırken, Sony Xperia Z1’i ise 3 saat 15 dakikada %100 oranında şarj etti. 
Zenpower’ın hızlı şarj özelliğini desteklemesi, bu özelliğe sahip Samsung Galaxy S6, LG G4  gibi cihazları daha kısa sürede şarj etmesini sağlayacaktır.
Ara
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar:
1 Ziyaretçi


Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping