Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Dalgalanması (Benzetmeli)
#1
Google Dalgalanması Nedir?

SEO’da başarı siteyi üst sıraya çıkarmaktan çok siteyi orada tutabilmektir. Genelde sıralamalarımız değişir. Birgün bakarız 3.sıradayız, birgün bakarız 5, birgün bakarız 4… Bunun nedeni “Google Dalgalanmasıdır“.

Google her saniye güncellenen/dalgalanan bir sistemdir. Size bunu benzetmeli bir örnekle anlatayım: Bir deniz düşünün. Sabahları sakin veya az dalgalı, akşamları ise dalgalı, sizi bir köşeden başka bir köşeye atabilecek şiddette; fakat bu dalgalanma bittiğinde dalgalardan önceki yere tekrar gelirsiniz. Google’da bazen sakin veya az dalgalıdır. Bu dönemlerde sitenizin sıralaması pek fazla oynamaz ve yer değiştirmez. Bazen de çok dalgalıdır, sitenizin konumunda büyük değişiklikler gözükebilir. Dalgalanmaların ne zaman başlayıp ne zaman bittiği hakkında kesin bir bilgi kimse veremez; çünkü Google hep dalgalı bir haldedir fakat dediğim gibi bazen sakin bir şekilde dalgalanır bazen şiddetli.


Dalgalanmalardan Korkmayın

Dalgalanmalardan korkmayın. Dalgalanma geçtikten sonra çoğunda siteniz eski yerini ya da eskisine çok yakın bir yerde olur. Benimde yaşadığım bir olaydır. Sitem iyi giderken 1-2 gün boyunca 2-3 sayfa düşer fakat o 1-2 günden sonra tekrar eski haline gelir. Sabırlı, sakin ve disiplinle karşılayın bu olayı. (Fazla da takılıp üzülmeyin genelde geçici şeylerdir  ).
Dalgalanma esnasında panik olmayın, düzeninizi değiştirmeyin. Ancak dalgalanmadan sonra da siteniz kötü yerde kaldıysa düzen ve çalışma prensibinizi değiştirin.
Ara
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar:
1 Ziyaretçi


Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping